Reklama

Sharp: telefon z ekranem, kamerą i wyjściem 3D

Sharp przedstawił na targach IFA 2010 prototyp urządzenia oferującego pełna obsługę trójwymiaru. Komórka, o której producent wspominał już na początku sierpnia, będzie wyposażona w ekran 3D, kamerę 3D oraz wyjście HDMI pozwalające na przeniesienie trójwymiarowego obrazu na specjalnie dostosowany do tego telewizor.

Urządzenie, które przedstawił Sharp jest jedynie prototypem, ale idealnie obrazuje to, co będzie miał nam do zaproponowania producent. Jeszcze w tym roku ma bowiem trafić na rynek smartfon z obsługą 3D.

Reklama

Telefon Sharpa został wyposażony w 3,8-calowy ekran LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli w trybie 2D i 400 x 480 pikseli w trybie 3D. Największym jego plusem będzie to, że nie będzie on wymagał korzystania z okularów, podobnie jak w konsoli Nintendo 3DS. Poza tym, prototyp oferuje kamerę, która ma możliwość nagrywania filmów w trójwymiarze, a następnie przeniesienia ich na telewizor 3D dzięki wyjściu HDMI 3D.

Jak zaznaczył serwis Engagdet, mimo funkcji 3D w prototypie nadal obecny jest typowy dla telefonów komórkowych aparat. Nagrane kamerą 3D filmy są więc trójwymiarowe, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Karolina Adamus

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: HDMI | telewizor | ekran | prototyp | telefon | SHARP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje