Reklama

Samsung wprowadza programowane naklejki NFC

Potencjał NFC zazwyczaj stara się wykorzystać do przeprowadzania transakcji bezgotówkowych. Jest to jednak tylko jeden z obszarów, na którym ta rozwijająca się technologia może się sprawdzić. Samsung planuje upowszechnić ją sprzedając TecTiles, którym przypisać można wiele nowych ról.

TecTile to mała naklejka o boku długości ok 2,5 centymetra z nadrukowanym chipem NFC. Ich funkcjonalność zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni użytkownika - za pomocą darmowej aplikacji będzie można w łatwy sposób zaprogramować je by spełniały jakąkolwiek funkcję.

Reklama

Oto kilka przykładów:

- Naklejkę taką przykleić można na biurku. Po przyjściu do pracy można położyć na nim telefon, w którym włączona lub wyłączona zostanie pewna funkcja, na przykład włączyć WiFi czy wyłączyć dźwięk.

- Można nakleić TecTile na drzwi wejściowe do domu i po przyjściu z pracy przejechać po nim telefonem, który wyśle sms'a do żony, że już jesteśmy.

- TecTile można także nakleić na witrynę sklepową by klienci mogli w łatwy sposób zostać fanem naszego sklepu na Facebooku, czy zdobyć wirtualną kartę uprawniającą do zniżki.

Możliwości jest bardzo dużo, TecTile mają być łatwe do zaprogramowania. Do sprzedaży wejdą 21 czerwca i kosztować będą niecałe 15 dolarów za 5 sztuk. Mają współpracować z każdym telefonem Samsunga, który obsługuje NFC. Nie powinno być więc problemów z telefonami innych producentów. Niestety będziemy musieli trochę poczekać zanim TecTile trafią do Polski - strona, na której można je zamówić, obsługuję aktualnie wysyłkę tylko do USA.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung | NFC | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje