Reklama

Samsung Galaxy Note już dostępny w Polsce

Jeśli smartfon może być kontrowersyjny, to Galaxy Note właśnie taki jest. Na pytanie, czy urządzenie to jest telefonem czy tabletem nie daje odpowiedzi nawet Samsung, pozostawiając ocenę użytkownikom. Galaxy Note już teraz, wbrew wszystkim zapowiedziom, można kupić w Polsce. Ile kosztuje największy smartfon na świecie?

Note został zapowiedziany pierwszego września podczas targów IFA, ale już wtedy było wiadomo, że w najbliższym czasie nie zobaczymy go na półkach sklepowych. Według wcześniejszych informacji, telefon miał trafić do Skandynawii oraz Wielkiej Brytanii już w listopadzie, a do reszty Europy dopiero na początku przyszłego roku. Kilka dni temu Samsung wyraźnie przedstawił sytuację na Facebooku: "W Polsce urządzenie pojawi się w pierwszych tygodniach listopada". Chociaż to oświadczenie nas zaskoczyło, nie musimy czekać do przyszłego miesiąca - Galaxy Note jest już dostępny w sklepie Komputronik.

Reklama

Oznacza to, że wreszcie znamy cenę tego giganta - 2599 zł. Kolejne zaskoczenie. Z początku mówiło się o potężnej promocji Note'a, w tym przez obniżenie kosztu zakupu. Miał być on tańszy nawet od Galaxy S II. Plotki się nie potwierdziły - zaczęto mówić o cenie co najmniej 3000 zł. Nawet w brytyjskim sklepie Clove (który jest znany z dostarczania najnowszego sprzętu) tabletofon kosztuje 594 funty, czyli ok. 2900 zł.

Dla przypomnienia, Galaxy Note był pierwszym "smartfonem" z ekranem HD. Wyposażenie obejmuje potężny procesor 1,4 GHz z układem graficznym Mali 400 oraz 1 GB pamięci RAM, co czyni go jednym z najwydajniejszych urządzeń na rynku. Zasilenie dla wielkiego ekranu (5,3 cala) zapewnia równie duża bateria o pojemności 2500 mAh.

W porównaniu z innymi krajami cena u nas jest bardzo atrakcyjna. Z drugiej strony wynosi ona ciągle ponad 2500 zł, co dla wielu osób może być barierą. Dlatego Galaxy Note najprawdopodobniej skończy jako produkt ekskluzywny. Może takie było jego przeznaczenie od samego początku?

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | Samsung Galaxy Note

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje