Reklama

Routery w standardzie 802.11ac już w maju

Firma Netgear zamierza wydać w maju urządzenia do łączności Wi-Fi o przepustowości 1,3 Gbit/s. Routery mają wykorzystywać nowy standard 802.11ac i kosztować ok. 200 dolarów. Jak zapewnia producent, standard 802.11ac jest szybszy od obecnego 802.11n dzięki wprowadzeniu wielu poprawek, przede wszystkim tych dotyczących zakresu częstotliwości fal.

Nowy router Netgeara będzie opierać się na układzie scalonym 802.11ac firmy Broadcom, który został zaprezentowany na Consumer Electronics Show w styczniu pod nazwą 5GWiFi. IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników) nie ukończył jeszcze prac nad 802.11ac i nie planuje wydania certyfikatów dla produktów wykorzystujących ten standard w tym roku, ale wg specjalistów z Broadcom zmiany, które mają zostać wprowadzone, nie będą znaczne i będzie istniała możliwość zaaplikowania ich w wyprodukowanych już urządzeniach.

Reklama

Nowy standard wykorzystuje technikę kształtowania wiązki - służy ona do kierunkowej transmisji i odbioru sygnału, co umożliwi uniknięcie zakłóceń. Tablety, telefony i laptopy wykorzystujące obecnie standard 802.11n będą również działać w nowym standardzie, ale nie będą w stanie wykorzystać w pełni jego możliwości.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: router | wi-fi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje