Reklama

Poważna awaria Orange

Wczoraj, 21 grudnia, komórkowa sieć Orange musiała zmagać się z poważną awarią - miliony klientów miało trudności z wykonywaniem połączeń głosowych oraz wysyłaniem wiadomości SMS. Powodem kłopotów miała być... pogoda.

Problemy zgłaszali użytkownicy sieci Orange z różnych stron Polski. Od około godziny 18 pojawiły się problemy z wykonywaniem połączeń głosowych oraz wysyłaniem wiadomości SMS. O problemach z komunikacją donosiły także automatyczne komunikaty w telefonicznym Biurze Obsługi Klienta Orange.

Reklama

- Pogoda dała się nam poważnie we znaki i niestety mamy awarię w sieci Orange. Jak mi przekazali technicy, kłopoty mają głównie osoby dzwoniące do innych sieci i posiadające prepaidy. Nie znam jeszcze szczegółowych przyczyn. Walczymy, aby jak najszybciej usunąć problemy. Bardzo proszę o cierpliwość i przepraszam za niedogodności - informował na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP

95 proc. ruchu przywrócono do godziny 21. Wciąż występowały jednak kłopoty z wysyłaniem SMS-ów przez klientów pre-paid. Około godziny 21.40 rzecznik sieci Orange poinformował, że awaria została usunięta.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Orange

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje