Potestujemy 3G

Firma UbiNetics opracowała pierwsze na świecie przenośne urządzenie przeznaczone do przeprowadzania 'polowych' testów sieci trzeciej generacji. Terminal oznaczony symbolem TM200 ma pomóc operatorom w szybszym przejściu fazy testów i dotarciu z usługami 3G do klientów, nie zawodząc ich oczekiwań co do jakości tych usług.

TM200 może działać tak jak zwykły telefon lub wideofon, umożliwiając wykonywanie i odbieranie rozmów, przesyłanie danych oraz przeglądanie Internetu. Nie takie jest jednak jego podstawowe przeznaczenie - wyposażony jest bowiem w liczne funkcje pomiarowe i testowe pozwalające na ocenę działania sieci.

Reklama

Urządzenie firmy UbiNetics współpracuje z sieciami W-CDMA, mierząc między innymi natężenie pola, dostępność usług i jakość przesyłanych danych. Ponieważ TM200 wyposażony jest w gniazdo kart pamięci CompactFlash, zebrane dane testowe mogą łatwo być przesłane do komputera PC w celu obróbki i analizy.

Jak powiedział Bob Thomas, wiceprezes UbiNetics, "czas wyjść z laboratorium i sprawdzić, czy budowane sieci 3G rzeczywiście działają".

(mobile.net.pl)

Dowiedz się więcej na temat: urządzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje