Reklama

Phone Strap 2 - najmniejszy i najlżejszy telefon na świecie

Japońska firma Willcom z całą pewnością nie zamierza brać udziału w wyścigu na coraz większe smartfony. Świadczy o tym zaprezentowane właśnie urządzenie - Phone Strap 2, czyli prawdopodobnie najmniejszy telefon komórkowy na świecie.

Komórka mierzy jedynie 7 cm wysokości, 3,2 cm szerokości i 1,7 cm grubości, a waży tylko 32 gramy. Na przodzie urządzenia znalazł się wyświetlacz o 1-calowej przekątnej. Zastosowana bateria ma pozwolić na 2 godziny rozmów oraz do 12 dni w trybie czuwania.

Reklama

Telefon nie jest jednak samodzielnym gadżetem, a jedynie akcesorium do smartfona, które ma pomóc w wykonywaniu podstawowych czynności w sytuacjach, gdy trzymanie w ręku słuchawki wyposażonej w gigantyczny ekran nie jest konieczne.

Pomysł ten nie jest nowy, bo kilka tygodni temu podobny pilocik o kształcie i funkcjonalności telefonu zaprezentowała firma HTC. Smartfona w niektórych sytuacjach zastąpić ma także iWatch, o którym przecieki docierają do nas już od jakiegoś czasu. Nad podobnym rozwiązaniem prawdopodobnie pracuje także Samsung. Koncepcja tych urządzeń różni się od wymysłu Japończyków, jednak cel jest zawsze ten sam - przenieść funkcjonalność schowanego w kieszeni smartfona na mniejszy i poręczniejszy gadżet.

Skoro producenci coraz śmielej myślą o tego typu rozwiązaniach, to w przyszłości będziemy nosić gigantyczne smartfony, albo nawet tablety, a do komunikacji posłużą niewielkie gadżety.

Miron Niurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komórka | telefon | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje