Reklama

Pedały z turbodoładowaniem do jazdy pod górkę

Pod górkę jedzie się ciężej niż z górki, co prawdziwych entuzjastów rowerów nie zniechęca. Dla bardziej wybrednych cyklistów powstają lekkie pedały, które na cięższych odcinkach drogi pomogą cięższym nogom.

Ich twórca, Brytyjczyk Stephen Britt, nazwał system wspomagania "Fast Forward". Jego wynalazek wygląda jak zwykłe pedały, tylko że z akumulatorami i małymi silniczkami. Stephen zgłosił swój pomysł do konkursu innowacji ogłoszonego przez bank Barclays. Jeśli wygra, otrzyma fundusze na realizację projektu.

Reklama

Stephen zachęca: "Gdy pedały wyczują, że musisz wkładać coraz więcej wysiłku w jazdę, automatycznie zaczną ci pomagać. Aby nie korzystać ze wsparcia silniczka, wystarczy odwrócić pedały na drugą stronę." Zamierza je sprzedawać za 200 funtów.

Wyśmiałabym pomysł jako rozwiązanie dla obiboków, gdyby nie fakt, że podobne pedały mogłyby zwiększyć mobilność osób schorowanych i starszych. Nie wyobrażam sobie tylko, co by się stało, gdyby moje pedały zaczęły się obracać coraz szybciej, gdybym znalazła się już za czubkiem wzgórza. Ciekawe, czy obracałyby się dalej po wywrotce.

Anna Piwnicka

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje