Reklama

Oto najmniej skomplikowana komórka świata

OwnFone to odtrutka na wszystkie zaawansowane smartfony. Ten telefon umożliwia dzwonienie tylko i wyłącznie do określonej liczby osób.

Brytyjskie telefony przeznaczone są dla osób, które zamierzają dzwonić do ograniczonej liczby członków rodziny, lekarza, itp. Zamawiając urządzenie OwnFone, należy podać nazwy i numery do maksymalnie 12 kontaktów. Odpowiadają im naklejki na pozbawionym wyświetlacza telefonie. Zamawiający otrzymuje zatem maksymalnie prostą w obsłudze komórkę.

Reklama

Klienci z Wielkiej Brytanii płaca 55 dolarów za sam aparat, a potem miesięczny abonament za połączenia. Wynosi on 10 funtów za 100 minut albo 15 funtów za 500 minut, do wykorzystania na połączenia do krajowych numerów stacjonarnych i komórkowych. Abonentów obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia umowy.

Zmiana jednego z numerów zaprogramowanych na OwnFone to kwestia telefonu do infolinii, zapłacenia 5 funtów i doklejenia nowej naklejki na aparacie. Numery przechowywane są przez operatora, więc zmiana przypisanego do danego pola kontaktu nie wymaga wgrywania danych do komórki.

Małe urządzenie jest dziecinnie proste w obsłudze, więc oprócz seniorów skierowane jest też do najmłodszych. Szczególnie, gdy rodzice chcą kontrolować, do kogo dziecko może dzwonić. Ponadto dorośli nie martwią się, że ktoś napadnie pociechę, by ja okraść z drogiego smartfona.


Źródło informacji

Gizmodo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komórka | komórki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje