Reklama

Opłacalna telekomunikacja?

563 mln euro - tyle stracił w drugim kwartale tego roku koncern United Pan-Europe Communications (UPC). To o 195 mln euro więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak poinformował zarząd UPC w dzisiejszym komunikacie, tak duży spadek rentowności jest wynikiem inwestycji koncernu w branży telekomunikacyjnej - tylko od początku roku firma przeznaczyła na ten cel ok. 300 mln euro. Koncern rozbudowuje własną sieć internetową, planuje też uruchomienie paneuropejskiej sieci GSM. Do niekorzystnej kondycji finansowej UPC przyczyniła się także bessa na światowych giełdach, w wyniku której ceny akcji UPC spadły od poprzednich wakacji aż o 95 proc.

Reklama

- Wyniki finansowe UPC są po prostu fatalne, tym bardziej, że zainteresowanie usługami telekomunikacyjnymi koncernu jest o wiele mniejsze, niż zakładano - ocenia analityk firmy Wouter de Ridder at Kempen & Co, która zamierza obniżyć UPC ocenę ratingową. - Może to bowiem oznaczać, że firmie nie uda się nawet odzyskać pieniędzy zainwestowanych w usługi telekomunikacyjne.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: koncern | telekomunikacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje