Reklama

Obraz 3D bez okularów w smartfonach

LG Electronics zaprezentowało 4,3-calowy wyświetlacz 3D przeznaczony dla urządzeń mobilnych, na którym obrazy trójwymiarowe można oglądać bez okularów.

LG zapewniło uczestnikom targów CES możliwość pierwszego kontaktu z najnowszą technologią 3D. - LG dostrzega ogromne możliwości rozwoju na rynku wyświetlaczy 3D przeznaczonych dla urządzeń mobilnych - powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Mobile Communications. - Dzięki dogłębnemu zrozumieniu rozrywki oraz technologii wyświetlaczy i urządzeń mobilnych firma LG z niecierpliwością oczekuje wprowadzenia nowej możliwości oglądania filmów 3D i korzystania z gier na telefonie komórkowym - dodał dr Jong-seok Park.

Reklama

4,3-calowy wyświetlacz 3D oferuje ekran dotykowy i rozdzielczość 480 na 800 pikseli. To optymalna wielkość do oglądania trójwymiarowych treści na urządzeniu przenośnym. Zastosowana w wyświetlaczu technologia 3D, zapewniająca jasny obraz bez migotania oraz umożliwia oglądanie filmów i korzystanie z gier bez zmęczenia oczu.

Wyświetlacz 3D LG obsługuje technologię bariery paralaksy, która wykorzystuje blokujące światło szczeliny umieszczone w przedniej części panelu LCD i sprawia, że okulary 3D należą do przeszłości. Szczeliny (bariery) zapewniają, że lewe i prawe oko widzi różne obrazy, tworząc wrażenie głębi i efekt 3D.

Dodatkowo dzięki współpracy z działem ekranów (LG Display) LG znacznie zmniejszyła zakłócenia. Nowy wyświetlacz jest wyposażony w prostsze, ustawione bardziej w pionie bariery, które są bardzo precyzyjnie ułożone na panelu LCD. To nowoczesne rozwiązanie techniczne nie tylko zapewnia bardziej płynne, jaśniejsze i pozbawione zakłóceń obrazy, lecz także oferuje szerszy kąt widzenia w porównaniu z poprzednimi wyświetlaczami opartymi na technologii paralaksy.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: CES | bariery | obrazy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje