Reklama

O północy ruszy sprzedaż iPhone'a

O północy z czwartku na piątek (21/22.08.2008) w salonach sieci Orange i Era rozpocznie się sprzedaż iPhone'a - telefonu, odtwarzacza MP3 i komunikatora internetowego w jednym - firmy Apple.

Jak poinformował rzecznik prasowy Telekomunikacji Polskiej (właściciel PTK Centertel, operatora Orange) Wojciech Jabczyński, iPhone'a od północy będzie można kupić w 400 salonach sprzedaży Orange.

Reklama

- Chcemy sprzedać jak najwięcej telefonów. Spodziewamy się kolejek - powiedział rzecznik. Dodał, że od 8 sierpnia br. do czwartku na stronie internetowej Orange zarejestrowało się ponad 38 tys. osób zainteresowanych kupnem telefonu.

Z kolei biuro prasowe Polskiej Telefonii Cyfrowej (operator Ery) podało, że iPhone od północy będzie dostępny w 7 salonach firmowych sieci: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Poinformowało też, że od 4 sierpnia w procesie przedsprzedaży iPhone'a zarejestrowało się ponad 35 tys. osób.

- Daliśmy naszym klientem możliwość zakupu telefonu przez naszą stronę internetową. Nie będą musieli stać w kolejkach, bo otrzymają go kurierem - powiedział Wojciech Strzałkowski z biura prasowego PTC.

Urządzenie w Polsce w obu sieciach kosztuje od 1 zł do 999 zł w zależności od czasu umowy i pojemności (8 GB lub 16 GB).

iPhone to stworzone przez firmę Apple kieszonkowe urządzenie posiadające funkcje telefonu komórkowego, odtwarzacza MP3 (iPod) i komunikatora internetowego.

iPhone 3G to nowa i ulepszona generacja telefonu. Oprócz standardowych funkcji (telefon, MP3, przeglądarka internetowa) urządzenie oferuje m.in. nawigację GPS, aparat fotograficzny oraz możliwość pobierania aplikacji zwiększających jego możliwości.

Pozwala na przeglądanie plików w formacie PDF, JPEG oraz dokumentów programów Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint.

O tym, że iPhone pojawi się jeszcze w tym roku w Polsce, w maju br. poinformowała sieć Orange. W czerwcu podobnie postąpił T- Mobile, spółka, która jest większościowym udziałowcem Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Era | apple | urządzenie | Orange | mp3 | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje