Reklama

Nvidia wprowadza nowy standard przesyłu danych

W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od kabli i szuka rozwiązań bezprzewodowych. Wygląda na to, że Nvidia i Wi-Fi Alliance mają propozycję, która szybko może zastąpić dotychczasowe.

Jeżeli chodzi o bezprzewodowy przesył multimediów na telewizor lub innego rodzaju wielki ekran, na różnorodność wyboru nie można narzekać. Jest Intel WiDi, DLNA (stosunkowo popularne i powszechnie używane) i Apple AirPlay. Ponieważ niektóre z nich są dedykowane konkretnym urządzeniom, nie można korzystać z nich na każdym tablecie, smartfonie i telewizorze. Nvidia i Wi-Fi Alliance chcą to zmienić, wprowadzając nowy standard Miracast. Technologia ta, podobnie jak moduł Wi-Fi b/g/n, może stać się integralną częścią nowych układów mobilnych.

Reklama

Nvidia twierdzi, że już wkrótce Miracast znajdzie zastosowanie w procesorach Tegra i pozwoli na bezprzewodowy transfer zdjęć, wideo w wysokiej rozdzielczości, a nawet wymagających graficznie gier. Dokładna specyfikacja technologii Miracast zostanie udostępniona producentów już niebawem. Możemy spodziewać się dużej mocy i uniwersalności.

Technologia Miracast w procesorach Nvidii:

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wi-fi | NVIDIA | transmisja danych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje