Reklama

Nokia pracuje nad tabletem z Windows 8?

Podczas Nokia World 2011 Stephen Elop, CEO fińskiego koncertu, został zapytany o tabletowe plany Nokii. I choć nie powiedział wprost, że takowe urządzenie może powstać, można odnieść wrażenie, że dał tabletom zielone światło.

W wywiadzie udzielonym ThisIsMyNext można przeczytać: "Odczucia użytkownika Windows 8 to jakby podrasowana wersja tego, co dostaje użytkownik Nokii Lumii, którą widzieliście dziś na scenie. Można dostrzec cechy wspólne oprogramowania, jak i jego potencjalne możliwości - i to z punktu widzenia użytkownika. Mówicie łał, to już nie jest tylko smartfon, bo gama potencjalnych zastosowań jest znacznie szersza. I my także jasno widzimy ten potencjał i możliwości, ale nie będziemy komentować tego, co może przynieść przyszłość".

Reklama

Do tego wszystkiego warto dodać poprzednie spekulacje pojawiające się w sieci na ten temat. Pod koniec marca bieżącego roku znany wszystkim Eldar Murtazin podzielił się informacją, że Nokia faktycznie pracuje nad tabletem działającym w oparciu o Windows 8.

Trudno uwierzyć w to, że koncern, który aktualnie nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku smartfonów, weźmie się za produkcję własnego tabletu. Być może właśnie dlatego Nokia czeka z nim na Windows 8, o którym wiadomo już na starcie, że będzie pożądany wśród klientów. Bo skoro przyjaźń z Microsoftem ma Nokii wyjść na dobre na rynku smartfonów, to dlaczego podobnie nie miałoby być na rynku tabletowym?

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | windows 8 | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje