Najszybszy smartfon świata

Koreańska firma LG zapowiedziała wypuszczenie na rynek pierwszego na świecie smartfona z dwurdzeniowym procesorem Tegra 2.

Najsilniejszym punktem najnowszego telefonu LG Optimus 2X będzie dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 o taktowaniu 1GHz. Jego cechą charakterystyczną jest połączenie wysokiej wydajności z niskim poborem energii, co czyni go świetnym rozwiązaniem dla urządzeń mobilnych.

Reklama

Wystarczy tylko powiedzieć, że większość tabletów planowanych na 2011 rok działać będzie właśnie pod jego kontrolą. Jego wykorzystanie pozwoli na wydajniejsze korzystanie z możliwości ekranu dotykowego oraz na zaawansowaną wielozadaniowość.

LG Optimus 2X pozwoli na oglądanie oraz nagrywanie materiałów wideo w standardzie 1080p, które będzie można swobodnie przesyłać do urządzeń wyposażonych w technologię DLNA. Żyroskop i akcelerometr pozwolą natomiast na wykorzystywanie telefonu jako przenośnej konsoli do gier. Telefon wyposażono także w dwie kamerki (do nagrywania wideo oraz rozmów w sieci 3G), port Micro-USB oraz baterię 1500mAh.

Telefon zadebiutuje w Korei już w następnym miesiącu. W krajach europejskich pojawi się on w późniejszym terminie. Początkowo będzie on działał pod kontrolą systemu Android 2.2 z możliwością jego aktualizacji do wersji 2.3.

Dowiedz się więcej na temat: telefon | wideo | firma | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje