Reklama

Multimedialny potwór Nokii - sprawdzamy N95

Zdjęcia robione N95 są naprawdę dobrej jakości (oczywiście samemu zadecydujemy o ich rozdzielczości - jest także jakość dostosowana do MMS-ów). Trzeba jednak przyznać, że podczas przeglądania galerii, fotografie wykonane w najwyższej rozdzielczości wczytują się z pewnym opóźnieniem.

Reklama

Aparat posiada lampę błyskową, 10-krotny zoom, a użytkownik ma szansę na edycję zdjęć przy wykorzystaniu kilku podstawowych funkcji (zmiana kontrastu, wyostrzenie obrazu czy korekcja czerwonych oczu). Edycja zdjęć na telefonie to nie to samo, co program do obróbki grafiki, ale przed wysłaniem fotografii do rodziny zawsze można nanieść kilka poprawek.

Także i nakręcone przez nas pliki wideo można poddać edycji - m.in. dodając pliki muzyczne, łącząc kolejne klipy i zmieniając kolory. Opcji edycji wideo jest jednak znacznie mniej niż w przypadku zdjęć. Funkcja kamery wideo była jednym z najważniejszych elementów N93, tym razem nie jest inaczej. Wideo nakręcone dzięki N95 ma rozdzielczość 640 x 480 i 30 klatek na sekundę. Pliki wideo zostają zapisane w formacie MP4 oraz 3gp (do MMS). Kamera ma 4-krotny zoom. Nagrany pliki może maksymalnie trwać jedną godzinę.

Kamera wideo w N95 sprawdza się naprawdę dobrze. Na wyświetlaczu telefonu jakość nakręconego wideo może nie zaskakuje (szczególnie wybrednych), ale wystarczy przerzucić je na komputer, albo podłączyć telefon do telewizora za pomocą dołączonego do zestawu kabla, i można podziwiać swoją twórczość. Szczególnie ta druga opcja okazuje się naprawdę ciekawa - na różnego rodzaju wyjazdach czy urodzinach od razu możemy obejrzeć, dopiero co nakręcony film. Nie spodziewajmy się jakości cyfrowej kamery wideo, szczególnie jeśli postanowimy zrobić 4-krotnego zooma, jednak kamery w N95 absolutnie nie należy traktować jako zbędnego dodatku. To jeden z najfajniejszych elementów tego modelu.

Przy okazji, po podłączeniu telefonu do telewizora, na ekranie zobaczymy dokładnie to samo, co na wyświetlaczu telefonu. Dzięki temu nie tylko możemy oglądać filmy czy przeglądać wykonane fotografie, ale i sprawdzić pliki tekstowe, surfować po sieci czy grać w gry. Sygnał przesyłany z telefonu (przypomnijmy: podłączenie za pomocą kabla chinch) nie odda jakości wykonanych zdjęć, ale bezproblemowe podłączenie do telewizora i tak jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Dodatkowo N95 posiada przedni aparat o rozdzielczość CIF 352 na 288.

Węże w komórce

Nokia N95 i multimedia to pierwsze skojarzenie, ale firma nie przez przypadek określa to urządzenie mianem "mobilnego komputera multimedialnego". N95 posiada oprogramowanie S60 software oparte na Symbian OS oraz interfejs użytkownika S60 3.1. Nie wszyscy posiadacze telefonów komórkowych są fanami Symbiana, ale trzeba przyznać, że środowisko operacyjne N95 działa naprawdę dobrze i przez czas prowadzenia testów, telefon ani razu się nie zawiesił. Niestety, samo "bootowanie" zajmuje parę ładnych sekund.

Dowiedz się więcej na temat: 1944 | kamery | telefony | komputer | pliki | multimedialny | telefon | Nokia | wideo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje