Reklama

Microsoft testuje aplikacje na tablecie Nokii z Windows RT?

Według najnowszych informacji, Nokia bacznie obserwuje rynek tabletów internetowych i, podobno, niebawem chce na niego wejść z własnym sprzętem, którym ma być tablet z Windows RT.

Na temat tabletu Nokii krążą już w sieci legendy. Początkowo można było odnieść wrażenie, że była to jedynie "sztuka dla sztuki" i mówiono o nim całkowicie bezpodstawnie. Później, gdy fiński koncern zbliżył się do Microsoftu i przypieczętował współpracę w zakresie smartfonów z Windows Phone, można było mieć nadzieję, że Nokia rozszerzy ofertę również o tablety.

Reklama

Swego czasu główny inżynier firmy stwierdził nawet, że Nokia ciężko pracuje nad własnym urządzeniem tego typu, lecz chwilę później Keith Nowak, rzecznik prasowy spółki, powiedział, że jego słowa były niewłaściwe i zaprzeczył wszelkim plotkom dotyczącym nadchodzącego tabletu Nokii.

Teraz pojawiły się informacje, według których Nokia obserwuje ponoć rynek tabletów internetowych i, podobno, niebawem chce na niego wejść z własnym sprzętem, którym ma być tablet z Windows RT. W sieci pojawiły się nawet plotki, jakoby Nokia posiadała już tablet z Windows RT. Z wieści tych wynika, że urządzenie jest obecnie wykorzystywane przez Microsoft i partnerów koncernu z Redmond do testów aplikacji z Windows Store. A że do tego był potrzebny tablet z procesorem opartym o architekturę ARM, to właśnie Nokia miała takie rozwiązanie rzekomo dostarczyć.

Wszystko układa się w logiczną całość. Pytanie, w chwili obecnej, jest jedno: nawet jeśli tablet Nokii już istnieje, to czy zadebiutuje dla szerszego grona odbiorców? Jeśli tak by się miało faktycznie stać, to zapewne pod koniec października. Uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy. Nic innego w tej sytuacji nie możemy zrobić.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Nokia | tablet | Windows | Windows RT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje