Koniec telefonów Nokii?

Nokia, największy w świecie producent telefonów bezprzewodowych, który wcześniej produkował m.in. papier toaletowy i gumowce, już niebawem może ponownie zmienić profil działalności. Czy z rynku znikną komórki Nokii?

Większości z nas nazwa Nokia kojarzy się wyłącznie z telefonią komórkową. Firma zamierza jednak rozpocząć działalność na rynku zabezpieczeń internetowych - analitycy twierdzą, że w zależności od sytuacji na rynku może to pociągnąć za sobą zupełną zmianę profilu działalności firmy.

Reklama

Internetowymi systemami bezpieczeństwa Nokia zajmuje się od roku i zdążyła już zdobyć uznanie specjalistów - PC Magazine uznał, że rozwiązanie VPN zapewniające użytkownikom bezpieczne korzystanie z odległych baz danych jest najlepsze w swojej klasie.

Czy jest więc możliwe, że Nokia będzie stopniowo odchodzić od produkcji telefonów? Analitycy twierdzą, że tak. - Nokia zmienia się wtedy, gdy nadchodzi na to odpowiednia chwila - mówi Dan MacDonald, wiceprezes firmy. - Zawsze patrzymy w przyszłość i wybieramy to, co stanie się wkrótce ważne. Dziś widzimy, że zapewnienie bezpieczeństwa transmisji elektronicznych jest coraz bardziej istotne. Na razie jednak nie zamierzamy zaprzestawać produkcji telefonów.

MacDonald podkreśla, że chociaż telefon komórkowy sam w sobie nie jest nigdzie podłączony na stałe, to stacje bazowe wymieniające sygnały są już częścią infrasrtuktury przewodowej. Właśnie ta infrastruktura potrzebuje niezawodnych systemów bezpieczeństwa, które uczynią m-commerce bezpiecznym.

Nokia odniosła sukces finansowy w wielu dziedzinach, wyznaczając często nowe standardy i stając się ich symbolem. Dlatego nie boi się 'otwierać drzwi', zwłaszcza że jest w stanie ponieść koszty inwestycji w nowe technologie. Jeden z analityków z firmy Jupiter Media Metrix powiedział: - Kto wie, co przyniesie przyszłość - może za 20 lat Nokia będzie producentem atomowych statków podwodnych.

(Mobile.net.pl)

Dowiedz się więcej na temat: firmy | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje