Reklama

Koniec mitu

Panujący ogólnie stereotyp mówi, że kobiety rozmawiają znacznie więcej przez telefon niż mężczyźni. Być może jest tak w przypadku telefonów stacjonarnych, jednak - jak wykazuje badanie przeprowadzone ostatnio przez Cingular Wireless - przez telefony komórkowe, i to już drugi rok z rzędu, więcej rozmawiają panowie (przynajmniej w USA). I to prawie o 50 procent dłużej.

W takich samych badaniach przeprowadzonych rok temu "przewaga" panów była znacznie mniejsza (w 2001 r. wyniosła 37 proc.). Miesięcznie mężczyźni rozmawiają średnio przez 589 minut, podczas gdy panie "tylko" 394 minuty. W przypadku rozmów przez telefony stacjonarne panowie także zaczynają gonić panie. Jeszcze rok temu kobiety miały zdecydowaną przewagę, w tej chwili różnica wynosi zaledwie 4 proc. na korzyść pań (odpowiednio 472 i 491 minut)

Reklama

Badania objęły także "strukturę" rozmówców. Kobiety glównie dzwonią do rodziny i przyjaciółek, mężczyźni dzwonią najcześciej w sprawach biznesowych. 80 procent kobiet dzwoni do kobiet. Panowie także preferują w rozmowach płeć piękną (do pań dzwoni 63 procent panów).

Badania zostały przeprowadzone na próbce 495 osób (252 męzczyzn i 243 kobiety) w pierwszym tygodniu czerwca 2002.

Ciekawy bylby wynik podobnych badań na naszym rynku

MMM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mity | telefony | procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje