Koniec łamania iPhone'a

Pojawienie się nowego telefonu iPhone z pewnością nie ucieszy niewielkich firm, które rozwinęły się dzięki zdejmowaniu blokad ze starszej wersji tego urządzenia.

Pierwszy iPhone został zaprezentowany w czerwcu ubiegłego roku - początkowo dostępny był wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i to jedynie w sieci AT&T. Po miesiącu hakerom udało się zdjąć blokadę z telefonu, dzięki czemu mógł trafić on do użytkowników innych sieci na całym świecie. iPhone'y szybko "wypłynęły" z USA, zaś analitycy obliczyli, iż od 1/3 do połowy zakupionych urządzeń nigdy nie połączyło się z siecią AT&T.

Reklama

Nowy, współpracujący z sieciami 3G iPhone, będzie oferowany na nieco innych zasadach. Po pierwsze, Apple udostępni go w większej liczbie krajów. Na początek, oprócz Stanów Zjednoczonych, telefon pojawi się w pięciu innych krajach. 11. lipca do listy dołączą 22 nowe rynki. Pod koniec tego roku multimedialne urządzenie Apple oferowane będzie w 70 krajach.

Po drugie, producent postanowił, iż telefon będzie można nabyć zarówno u operatora telekomunikacyjnego, jak i u samego źródła. Oznacza to, że możliwy będzie zakup urządzenia, które można odblokować kliknięciem przycisku.

8-gigabajtowy model nowej wersji iPhone'a kosztuje w Stanach Zjednoczonych 199 dolarów.

Źródło: hacking.pl

Dowiedz się więcej na temat: iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje