Reklama

Komputer na nadgarstku

Firma Matsucom zaprezentowała najmniejszy handheld świata - urządzenie umieszczone jest w zegarku. Matsucom OnHand PC - bo tak nazywa się gadżet - wypełnia podstawowe funkcje notesu elektronicznego: umieszczone w nim oprogramowanie to m.in. terminarz, książka adresowa, notatnik oraz dwie gry. Urządzenie wyposażono w 16-bitowy procesor, 128KB pamięci SRAM, 2MB pamięci Flash oraz monochromatyczny wyświetlacz o rozdzielczości 102 x 64 piksele.

Możliwe jest podłączenie zegarka Matsucom do "peceta" (za pośrednictwem łącza równoległego lub na podczerwień) i korzystanie z jego klawiatury - standardowo korzysta się jednak z "wirtualnej" klawiatury prezentowanej na wyświetlaczu. Na dołączonym do urządzenia płycie CD-ROM producent dostarcza także program do konwersji obrazów z komputera PC do formatu widzialnego dla urządzenia.

Reklama

OnHand PC posiada mały joystick do operowania kursorem oraz wbudowany głośniczek. Bateria pozwala na 90 godzin pracy, co jest wynikiem niezłym jak na handhelda, jednak tragicznym jak na zegarek. W pracach nad OnHand PC brała udział firma Seiko. Cena urządzenia wynosi 299 USD. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem witryny internetowej onhandpc.com.

Źródło informacji: Hardware Labs

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nadgarstek | urządzenie | firma | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje