Komórki zdominują ?

Semico Corp. twierdzi, ze już w roku 2004 telefony komórkowe i bezprzewodowe "webpady" zdominują rynek internetu. Na razie jednak nie wygląda to różowo. W tej chwili ponad 92% urządzeń pracujących w sieci to poczciwe, stare, komputery typu desktop i jeszcze większe komputery "robiące za serwer". Zdaniem Semico - za 4 lata proporcje te się odwrócą.

Większość analityków powątpiewa jednak w te prognozy. Ze wspomnianych 92% - około 23% to potężne serwery. A na obecnym etapie rozwoju technologii - nie da się ich włożyć do niewielkiej komórki. Wiele osób i firm pozostanie także przy tradycyjnym "drucie" (choćby dlatego, ze nie jest on wrażliwy na zmiany w propagacji fal zależnie od pogody. Niektórzy zaś zostaną przy pecetach z czystego przyzwyczajenia, a jeszcze inni ze względu na wysokie ceny "bezprzewodowych" urządzeń i połączeń. Ja natomiast poczekam ze zmianą na moment, gdy komórkowy wyświetlacz pokaże mi kolorowy obrazek z grafika w rozdzielczości minimum 800 x 600)

ReklamaBez względu na to, czy prognoza się sprawdzi czy też nie - firma Semico na tym nieźle zarobi, oferuje bowiem sprzedaż raportu na temat "dominacji komórek" za jedyne 3,500 USD sztuka

Dowiedz się więcej na temat: komputery | komórki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje