Reklama

Jeszcze lepszy multitasking w Galaxy S III!

Niedawno użytkownicy Galaxy S III dostali aktualizację do Androida Jelly Bean. Już wkrótce kolejne nowości zawitają do ich telefonów. Szykuje się bowiem update, który przyniesie sporą poprawę w kwestii wielozadaniowości.

Chodzi oczywiście o funkcję multi-window znaną z Galaxy Note 2 i Galaxy Note 10.1. Pozwala ona na uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie i rozdzielenie ich na ekranie. Jest to więc multitasking w dużo lepszej postaci niż obecnie stosowany w telefonach z Androidem. Niestety słowa nie oddają w pełni komfortu, jaki daje takie rozwiązanie. Dlatego też posłużę się wideo, aby dokładnie ją zaprezentować:

Reklama

Multi-window sprawuje się znakomicie w przypadku dużych wyświetlaczy tabletów. Myślę jednak, że sprawdzi się ona i w Galaxy S III? Między innymi dlatego, że jego ekran wcale nie jest taki mały. 4,8" to już spora powierzchnia. Bez problemu w trybie horyzontalnym powinno dać się uruchomić dwie aplikacje i wygodnie na nich pracować. Należy jednak pamiętać, że w funkcji Samsunga są pewne ograniczenia - można dzielić ekran tylko między wybranymi aplikacjami: przeglądarka internetowa, klient poczty, Notatka S czy pakiet biurowy Polaris Office.

Interesują cię tego typu newsy? Sprawdź nasz serwis o mobilnych technologiach - mobtech.interia.pl

Multitasking to bardzo ważna rzecz, która od dawna dostępna jest w Androidzie. Cieszy mnie jednak niezmiernie, że teraz producenci przykładają większą uwagę do rozwiązań typu multi-window. Otwieranie i "minimalizowanie" aplikacji to nie to samo co praca na dwóch jednocześnie. Komfort jest nieporównywalnie większy, ale wszystko zależy od użytych aplikacji i osobistych preferencji użytkownika.

Wydaje mi się więc, że multi-window w Galaxy S III to strzał w dziesiątkę. Jednocześnie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest to pewnego rodzaju odpowiedź na Optimusa G. W telefonie LG również jest podobna funkcja, ale nazwana QSlide. Multi-window trafi do SGS-a III wraz z Androidem 4.1.2. Niestety data aktualizacji jest ciągle nieznana. Według plotek, powinna być gotowa do końca roku. Użytkownikom Galaxy S III pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung | Android Jelly Bean | Galaxy S III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje