Reklama

Jak mogą wyglądać przyszłe Lumie Nokii?

Nokia opatentowała właśnie nowy design telefonu. Jak mogą wyglądać przyszłe Lumie? Czy można spodziewać się drastycznych zmian we wzornictwie fińskiego producenta?

Nowy patent został nadany Nokii dopiero 16 października tego roku, jednak zabiera nas w małą podróż w czasie. Design przedstawiony na nim jest bowiem łudząco podobny do tego z promocyjnego wideo, które wyciekło w 2011 roku i prezentowało wizualizacje pierwszych telefonów Finów z Windows Phone 7.

Reklama

Wideo przedstawione powyżej nie znalazło się tu bezcelowo. Prawdą jest, że po emisji tego klipu Nokia złożyła wniosek patentowy dotyczący designu, który kilka dni temu został wreszcie zaakceptowany. Można więc wysnuć dwniosek, że po uzyskaniu patentu Nokia faktycznie wykorzysta ten design. Nie jest to oczywiście przesądzone, ale biorąc pod uwagę, że zarówno HTC, jak i Huawei mocno wzorowały się na obecnych Lumiach, fińska firma nie patentuje swoich rozwiązań bezcelowo.

Interesują cię tego typu newsy? Sprawdź nasz serwis o mobilnych technologiach - mobtech.interia.pl

O tym czy zobaczymy taką Lumię przekonamy się zapewne w najbliższym czasie. Po premierze Lumii 920, Nokia ma jeszcze zaprezentować dwa inne modele ze średniej, niższej półki, które zapewne pojawią się na przyszłorocznych targach CES w Las Vegas, odbywających się w styczniu. Wygląd telefonu to oczywiście kwestia gustu i nie ma sensu kłócić się na ten temat. Moim zdaniem gdyby Nokia zdecydowała się na taki design, to z pewnością znalazłby on swoich zwolenników.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Nokia Lumia | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje