Reklama

ITU Telecom World

Bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz wszelkiego rodzaju komórkowe i komputerowe gadżety można oglądać na tegorocznych International Telecommunications Union Telecom World 2003, które od 12 do 18 października trwają w Genewie. Targi cieszą się sporą popularnością - pojawili się na nich m.in. Bill Gates i król Hiszpanii, Juan Carlos. Nie zabrakło też polskich akcentów - oprócz przedstawicieli prasy i firm, w jednej z hal prezentowała się krakowska firma ComArch, sprzedająca oprogramowanie m.in. dla operatorów.

Wśród licznych atrakcji dominują właśnie komórki, a w nich coraz więcej nowoczesnej technologii. Na wielu stoiskach komórki mają one już nie 65 a 260 tys. kolorów i pamięć nie mniejszą niż stare PC-ty. Z przysłowiową świecą szukać można telefonów z monochromatycznym wyświetlaczem, czy nawet bez wbudowanego aparatu cyfrowego lub obsługi MMS-ów.

Reklama

Na targowych stoiskach jest także coraz więcej komórek trzeciej generacji. W tych działających w sieciach GSM zwiedzający targi podziwiają coraz większe wyświetlacze, większą liczbę kolorów na wyświetlaczu oraz lepsze rozdzielczości aparatów cyfrowych.

Na genewskich targach nie sposób nie zauważyć ekspansji firm dalekowschodnich. W zasadzie swoje propozycje prezentują tylko telekomy i producenci z tego regionu. Zabrakło takich gigantów jak Nokia, Samsung czy Alcatel. Jeśli ktoś chce oglądać telefony komórkowe musi wędrować na stoisko Neca, Panasonica, LG, Samsunga czy Sanyo. Niestety wiele prezentowanych telefonów przeznaczonych jest tylko dla rynku dalekowschodniego.

Oprócz samych komórek wiele można dowiedzieć się na temat mobilności. To, o czym jeszcze kilka lat temu słyszeliśmy i czego rychłe uruchomienie zapowiadali przedstawiciele firm, dziś po prostu działa i cieszy się coraz większą popularnością. Mowa o Wi-Fi, czyli bezprzewodowym dostępie do Internetu. Punkty dostępowe z których można łączyć się z Internetem są na wielu genewskich stoiskach. Dla zainteresowanych działała także sieć na terenie hal targowych.

(mobile.net.pl/ADO)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: targi | komórki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje