Reklama

iPhone złamany

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu można dzwonić z telefonu iPhone z dowolnego miejsca na świecie. Także z Polski.

iPhoneSIMFree - taką nazwę nosi program, który pozwala na odblokowanie telefonu iPhone, a jego twórcy sprzedają go za 50 dolarów. Aplikacja pojawiła się na rynku 10 września, poprzedziła ją seria mniej lub bardziej udanych metod odblokowania aparatu i korzystania z innego operatora niż amerykański AT&T. iPhoneSIMFree okazał się pierwszą w pełni skuteczną i nieinwazyjną metodą zdjęcia simlocka.

Reklama

Szybko pojawili się następcy. Na bazie kodu iPhoneSIMFree w przeciągu kilkunastu godzin przygotowano program o nazwie iUnlock, którego obsługa jest co prawda bardziej skomplikowana, ale nie trzeba za niego płacić. Serwis Engadget podaje, że dzięki nowemu oprogramowaniu iPhone'a udało się już odblokować w 32 krajach. Liczba ta rośnie z godziny na godzinę - do grupy należy zaliczyć także Polskę.

Nową metodę odblokowania iPhone'a zastosowali dziennikarze "Gazety Wyborczej", którzy po 40 minutach, dzięki iUnlock, mogli wykonywać telefony, wysyłać SMS-y i korzystać z EDGE - wszystko w sieci Orange.

Data polskiej premiery iPhone nadal nie jest znana. Łatwa metoda ściągnięcia simlocka, wraz z obniżeniem ceny telefonu Apple w USA oznacza, że liczba ściągających aparatów iPhone ze Stanów do naszego kraju może się zwiększyć.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje