Reklama

iPhone - tanie lub darmowe aplikacje

Dziennikarz Gene Munster przeprowadził w sprawie dodatków do znanego telefonu Apple swojego rodzaju sondę. Podczas trwania organizowanej przez firmę z Cupertino konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference), przepytał on 20 deweloperów pracujących nad aplikacjami dla iPhone'a.

Oczywiście to stosunkowo mała ilość deweloperów, ale mimo to warto wspomnieć o wynikach sondy. Okazało się bowiem, że 71 proc. aplikacji dla iPhone'a ma być darmowych, więc pobranie ich z internetu nie będzie wiązało się z żadnymi kosztami. Z kolei pozostałe 29 proc. programów ma zostać wycenionych na ok. 2,29 dol. od programu. Nie jest to zatem wysoka cena.

Reklama

Niewykluczone jednak, że to Apple będzie największym dostawcą aplikacji dla iPhone'a. Obecne spekulacje na to wskazują, ponieważ koncern ostatnio podniósł opłaty dotyczące korzystania z serwisu iTunes, więc teraz, aby zwiększyć sprzedaż oprogramowania, mógłby zdecydować się na opracowywanie i udostępnianie aplikacji dla swego flagowego (i jedynego) telefonu.

CafePC.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | tanie | darmowe | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje