Reklama

Internet z komórki - który najlepszy?

Możliwość korzystania z internetu dostępna jest w większości sprzedawanych na rynku nowych telefonach komórkowych. W wielu sytuacjach jest to wygodniejsze i szybsze niż przy korzystaniu z tradycyjnego laptopa czy netbooka. Który operator jest najlepszy?

Operatorzy komórkowi zaczęli oferować pakiety internetowe, które można aktywować (wysyłając odpowiedniego SMS-a) do używanego numeru telefonu. W przeciwieństwie do ofert internetowych dla notebooków - różnica jest tu istotna, bo nie trzeba zmieniać karty SIM czy kupować dedykowanego modemu.

Reklama

Przeglądane Operą Mini

Sprawdziliśmy, co klientom indywidualnym oferują w tym zakresie polscy operatorzy. Oferowane limity pakietów w niektórych przypadkach mogą się wydawać nieduże, ale pamiętajmy, że przeglądarki internetowe w smartfonach zazwyczaj kompresują automatycznie pobierane i wysyłane pliki, np. najpopularniejsza dziś przeglądarka Opera Mini nawet o około 90 proc. Z badań Opery wynika, ze obecnie statystyczny użytkownik w Polsce przez internet z komórki ściąga nieco więcej niż 5 MB danych.

Polska Telefonia Cyfrowa

Nazwa usługi: blueonnect w telefonie

Wielkości pakietu danych: 5 MB, 50 MB, 500 MB

Cena za miesiąc (z VAT): 5 zł za 5 MB, 15 zł za 50 MB, 50 zł za 500 MB

- Taktowanie (naliczanie danych): W pakiecie 5 MB dane naliczane są za każde rozpoczęte 50 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego. W pakietach 50 i 500 MB dane naliczane są za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego,

- Koszt za transfer po przekroczeniu limitu: Po wykorzystaniu pakietu 5 MB opłata za każde 50 kB wynosi 0,06 zł, natomiast Po wykorzystaniu pakietu 50 MB lub 500 MB opłata za każde 100 kB wynosi 0,12 zł,

- Uwagi: Dla klientów starszych planów taryfowych, np. Era Nowy Komfort, wstępne pakiety to: 5, 25 i 59 MB w cenach odpowiednio: 5, 15 i 30 zł.

Pozostali operatorzy - następna strona

Źródło informacji

Komputer w Firmie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: standard | transfer | VAT | pakiet | operatorzy | e-mail | komórki | internet | Orange

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje