Internet w PTK

Polska Telewizja Kablowa (PTK) dostała koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz zezwolenie na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnych. Licencja umożliwi PTK wprowadzenie do oferty usług przekazu danych w należących do niej sieciach telewizji kablowej na obszarze całego kraju.

Oferowany będzie, za pomocą modemów kablowych, szybki, 24-godzinny dostęp do Internetu, który nie obciąża linii telefonicznej. Internet będzie wprowadzany stopniowo w miastach, w których PTK oferuje usługi, po zakończeniu modernizacji sieci i przeprowadzeniu testów. Pierwszymi miastami będą Warszawa i Kraków. W zasięgu firmy znajduje się ok. 1,7 mln gospodarstw domowych.

Reklama

Wprowadzenie szybkiego dostępu do Internetu będzie istotnym krokiem na drodze realizacji strategii tzw. "potrójnej usługi" UPC (United Pan-Europe Communications, właściciel PTK), czyli oferowania za pośrednictwem jednego kabla telewizji kablowej, Internetu i usług telefonicznych odbiorcom indywidualnym i instytucjom. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, UPC będzie oferowało usługę dostępu do Internetu poprzez swoją spółkę zależną chello broadband. Usługa oferowana przez chello polega na udostępnianiu Internetu w sieciach szerokopasmowych, przez modemy kablowe. Gwarantuje znacznie szybszą transmisję danych niż przez tradycyjne połączenie telefoniczne, nawet ISDN. Jest to łącze stałe, nie blokujące telefonu. Za nieograniczone korzystanie z Internetu i poczty elektronicznej użytkownik płaci stałą, miesięczną opłatę.

Dowiedz się więcej na temat: telewizja kablowa | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje