Ile bedą kosztować aplikacje w Windows Store?

Windows 8 jako pierwszy z systemów operacyjnych Microsoftu, został wyposażony w dostęp do sklepu z aplikacjami Windows Store. Wszystkie oferowane przez niego programy - w obecnej wersji Consumer Preview - są darmowe, lecz zmieni się to z chwilą oficjalnej premiery rynkowej systemu 26 października. Ile przyjdzie nam płacić za aplikacje z Windows Store?

Jak wynika z wpisu opublikowanego na blogu MSDN, ceny programów będą wahać się między 1,49 a 999,99 dolarów. Szczerze mówiąc, nie potrafię sobie wyobrazić aplikacji kosztującej niemalże tysiąc dol. i mam nadzieję, że twórcy nie będą zbyt często korzystać z tej opcji.

Reklama

Co ciekawe, Microsoft zwiększył pułap minimalnej ceny aplikacji z oferowanego przez konkurencyjne sklepy 0,99 dolarów (0,79 euro) na 1,49 dolarów. To pięćdziesiąt amerykańskich centów więcej, które automatycznie uczynią daną aplikację mniej atrakcyjną w oczach potencjalnego klienta porównującego asortyment różnych sklepów z programami. Warto jednak zaznaczyć, że w Windows Store będzie można za darmo wypróbować aplikację przed zakupem i zwrócić ją, jeżeli nie przypadnie nam do gustu.

Programistów ucieszy wiadomość o programie promocyjnym, dzięki któremu będą mogli zarobić więcej na sprzedawanych aplikacjach. Jeżeli dany wytwór zerojedynkowego umysłu wygeneruje 25 000 dolarów zysku, Microsoft zmniejszy swoją marżę do 20 proc. Od programów, które jeszcze nie dotarły do 25-tysięcznego kamienia milowego, gigant z Redmond będzie pobierał opłatę w wysokości 30 proc. ceny.

Jarosław Morawski

Dowiedz się więcej na temat: windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje