Reklama

Hutchison opuszcza Polskę

Hutchison Whampoa wycofał się z konsorcjum utworzonego z Polsatem i Polpagerem, z którym miał się ubiegać o licencję UMTS rezygnując tym samym z próby uzyskania tej licencji w Polsce - poinformowały PAP dwa niezależne od siebie źródła bliskie przetargu.

- Hutchison wycofał się m.in. z powodu niepewnej sytuacji prawnej i niejasnych warunków przyznania licencji - powiedział pragnący zachować anonimowość rozmówca PAP. Dodał, że decyzje o wycofaniu firma z Hongkongu podjęła po otrzymaniu wzoru licencji UMTS. Przedstawiciele banku HSBC, doradcy finansowego Hutchisona w Polsce, nie skomentowali tej decyzji. Zdaniem zainteresowanych przetargiem firm, we wzorze koncesji można się doszukać wielu luk prawnych, które mogą w przyszłości być źródłem konfliktów.

Reklama

Wcześniej także Netia Holdings podała, że nie weźmie udziału w przetargu, gdyż ocenia jego warunki jako nieatrakcyjne ekonomicznie. Analitycy wskazywali Hutchisona jako jednego z pewnych zwycięzców przetargu obok hiszpańskiej Telefoniki i polskich operatorów GSM. Także minister łączności Tomasz Szyszko informował wcześniej, że azjatycka firma jest poważnie zainteresowana polskim przetargiem na UMTS. Oferty w przetargu na UMTS mają być złożone do 2 grudnia 2000 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | UMTS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje