Reklama

HTC Eternity trafia na rynek

HTC po raz kolejny postanowiło powalczyć o chińskich klientów. Rozpoczęła się sprzedaż smartfona HTC Eternity działającego pod kontrolą systemu Windows Phone.

Jakiś czas temu do Państwa Środka trafiła seria Dragon, teraz do listy modeli, które już się tam pojawiły dołączy HTC Eternity. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim system został przystosowany do języka chińskiego i pod tym kątem przygotowano jego interfejs.

Reklama

HTC Eternity ma być oferowany bez żadnych blokad. Innymi słowy, smartfon będzie sprzedawany na zasadach wolnego rynku. Eternity jest wyposażony w 4,7-calowy ekran, aparat 8 Mpix i kamerę do wideorozmów. Procesor o taktowaniu 1,5 GHz to Qualcomm MSM8255. Jak więc widać, jest to chińska wersja HTC Titana, która nie różni się specjalnie wyglądem.

Windows Phone jest systemem dość minimalistycznym. Wyróżniające go z tłumu kafelki i spójny interfejs sprawiają, że znalazł spore grono wielbicieli. Specjalnie dla tego modelu postanowiono dopasować istniejący interfejs do języka chińskiego.

Chiny są jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków na świecie, nie tylko w kategorii smartfonów, ale też chociażby samochodów. Nic dziwnego, że Microsoft we współpracy z HTC chce powalczyć tam o udziały. Czy mu się uda? Chiny mają swoich producentów, którzy bardzo dobrze sobie radzą. Huawei i ZTE zaczynają produkować coraz lepsze smartfony. Czy Chińczycy, mając do wyboru rodzimy produkt i HTC, wybiorą tajwańską firmę? Przekonamy się niebawem.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: HTC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje