Reklama

Hiszpania: Oddaj starą komórkę

Pod patronatem ministerstwa ochrony środowiska ruszyła w Hiszpanii zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Organizatorzy przewidują, że do końca roku w całym kraju uda im się zebrać co najmniej 100 ton nikomu już niepotrzebnych aparatów i akcesoriów - zwłaszcza niebezpiecznych dla środowiska baterii.

Z szacunków hiszpańskich operatorów komórkowych wynika, że spośród przeszło 17 mln komórek sprzedanych w tym kraju od poczatku działalności sieci GSM, już prawie 4 mln nie nadaje się do użytku. Komórkowy złom zawiera zresztą nie tylko szkodliwe substancje, ale także i cenne surowce, które po obróbce można ponownie wykorzystać do produkcji telefonów i innych akcesoriów elektronicznych.

Reklama

Akcja potrwa co najmniej do Bożego Narodzenia. W całym kraju zorganizowano sieć 300 punktów, w których można będzie oddać zużyte aparaty. Każde miasto liczące ponad 50 tys. mieszkańców odwiedzi też specjalny autobus, w którym znane osobistości będą zachęcać Hiszpanów do przyłączenia się do akcji. Zebrany złom trafi do zakłaów w Bilbao, gdzie elementy nadające się do ponownego zastosowania zostaną oddzielone od niepotrzebnych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje