Reklama

Francja bez Hutchison Whampoa?

Konsorcjum Hutchison Whampoa rozważa wycofanie się z wyścigu o francuskie koncesje UMTS. Powód? Azjatycka firma, która nie chce sama ponosić astronomicznych kosztów uzyskania licencji i budowy sieci UMTS, od kilku miesięcy bezskutecznie szuka partnera do tej inwestycji.

Szuka bez skutku i nic w tym dziwnego, gdyż Hutchison w sierpniu tego roku opuścił utworzone razem z holenderskim operatorem komórkowym Royal KPN konsorcjum 3G, które zdobyło jedną z sześciu koncesji na UMTS w Niemczech. Partner azjatyckiego holdingu musiał zapłacić za licencję z własnej kieszeni, co kosztowało go - bagatela - 7,7 mld USD.

Reklama

Hutchison ma czas do końca stycznia 2001 roku - wtedy to francuski rząd zakończy przejmowanie dokumentacji zakupowej. Wybór koncesjonerów odbędzie się w drodze tzw. konkursu piękności, w którym liczyć będzie się nie tylko zadeklarowana kwota, ale także doświadczenie w branży, kapitał przeznaczony na realizację inwestycji, a nawet harmonogram prac. Zwycięzców poznamy w lipcu przyszłego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: konsorcjum | UMTS | Francja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje