Era nie pozwala na zerwanie umowy

UKE uznał, że sieć Era naruszyła prawo i musi ponownie rozesłać zmieniony regulamin. Na razie jednak operator dostarczył do salonów pisma instruujące, jak odmawiać klientom chcącym zrywać umowy - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że sieć Era do kilku milionów abonentów wysłała pisma, w których poinformowała, że regulamin uzupełniono o zapisy dotyczące praw do reklamacji. I właśnie "uzupełnieniem", a nie "zmianą", nazywa spółka wprowadzone zapisy. Z kolei UKE stoi na stanowisku, że "uzupełnienie" jest także zmianą.

Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym, każda zmiana w regulaminie pozwala klientowi na akceptację, bądź też nie, naniesionych zmian. W przypadku braku akceptacji prawo daje możliwość rezygnacji z usług operatora bez ponoszenia kar umownych. Urząd zażądał od PTC, by operator ponownie rozesłał informację o zmianie regulaminu, ale tym razem z informacją, że mają prawo do wypowiedzenia umowy.

Reklama

Anna Streżyńska, prezes UKE, mówi "Gazecie Wyborczej", że obecnie czeka na odpowiedź od Ery, która ma czas do 6 maja, jednak rzecznik Ery odpowiada Gazecie, że "stanowisko jest niezmienne". Z kolei prezes UKE ostrzega, że jeśli PTC nie zgodzi się z UKE, będzie jej grozić kara. Jednak pani prezes nie dopuszcza do siebie myśli, że Era nie wykona jej zaleceń.

Era, która już kilka miesięcy temu straciła pozycję lidera pod względem bazy abonenckiej, nie ułatwia ewentualnej rezygnacji. Jak podaje "Gazeta Wyborcza," na razie wszyscy abonenci, którzy wykorzystując zmianę regulaminu chcą rozstać się z siecią, na złożone pisma otrzymują odpowiedź, że wcześniejsze zerwanie umowy będzie się wiązało z karą w wysokości 1,2 tys. zł. Operator nadal podkreśla, że wprowadzone do regulaminu uzupełnienie nie jest zmianą. Operator tłumaczy klientom, że "Stanowisko Prezes UKE opiera się na jednej z kilku możliwych interpretacji przepisów prawa w tym zakresie i PTC może się z nim nie zgadzać".

Najlepsze źródło darmowych programów w sieci - megapliki.interia.pl

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Gazeta Wyborcza | UKE | regulamin | operator | 'Gazeta Wyborcza' | zerwanie | T-Mobile
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy