Reklama

Era GSM: Bez UMTS nie zginiemy

Jeżeli Era GSM nie wystartuje w przetargu na telefonię UMTS, skoncentruje się na rozwoju istniejących serwisów i wprowadzeniu usług zbliżonych do dostępnych w systemie UMTS - powiedział dziś w Krakowie zastępca rzecznika prasowego sieci Bogdan Markiewicz.

- Decyzji sprawie ewentualnego udziału w przetargu nie spodziewałbym się wcześniej, niż pod koniec listopada - wyjaśnił Markiewicz. - Postawa Ministerstwa Łączności, które niemal codziennie zmienia warunki koncesji, powoduje, że i nasze stanowisko w tej sprawie może szybko ulec zmianie.

Reklama

Markiewicz przyznał, że Era GSM rozważa już kilka scenariuszy na wypadek rezygnacji z koncesji na UMTS. - Jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach - powiedział. - W tej sytuacji z pewnością próbowalibyśmy zapewnić naszym klientom dostęp do usług zbliżonych do serwisów, z których korzystać będą abonenci sieci UMTS, np. systemu nawigacji samochodowej.

W przypadku rezygnacji z koncesji UMTS, najważniejszym zadaniem Ery stanie się udoskonalenie dostępu do Internetu w technologii GPRS.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Era | UMTS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje