Reklama

Dzwonki to początek

W Europie tworzy się rynek aplikacji i treści wykorzystywanych i przekazywanych za pomocą telefonów komórkowych, którego wielkość w roku 2006 szacowana jest na 18.9 mld euro, wynika z raportu przygotowanego przez firmę Andersen.

Obecny europejski rynek cyfrowej treści (ang. digital content) przekazywanej przez telefony komórkowe ogranicza się głównie do dźwięków dzwonka i ikon, jednak w przyszłości, jak wynika z raportu, może się on poszerzyć o szereg nowych aplikacji. Do roku 2006 największy udział w rynku zyskać mają gry oraz usługi informacyjne.

Reklama

Opublikowany raport Andersena to próba oszacowania przyszłej wielkości rynku cyfrowej treści i aplikacji wykorzystujących telefonię komórkową. Zgodnie z przewidywaniami raportu rynek ten wzrośnie z 2 mld euro w 2002r. do 18.9 mld euro w 2006r. Analiza ta została wykonana na zlecenie Departamentu Komisji Europejskiej ds. Społeczeństwa Informacyjnego, a jej celem jest określenie najistotniejszych posunięć ze strony przemysłu, państw członkowskich i Komisji Europejskiej, które pozwoliłyby kształtować i stymulować rozwój rynku telefonii komórkowej w Europie.

(smsbox.pl)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dzwonki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje