Reklama

Dziurawy zasięg Play Online nad morzem

Podczas wakacji rejony nadmorskie czy górskie są najbardziej oblegane przez turystów. Przy okazji letnich wyjazdów, receptą na brak dostępu do stacjonarnego internetu może być internet mobilny. Zdarzają się jednak problemy z zasięgiem.

Użytkownicy usługi Play Online w sieci Play, którzy tegoroczne wakacje planują spędzić nad polskim morzem, mogą mieć problemy z internetowymi połączeniami - alarmują nas czytelnicy, którzy wakacje spędzą bez internetu. Wszystko przez małą ilość nadajników własnych operatora, które umożliwiają skorzystanie z Play Online. Dlatego jeśli mobilny internet kupujemy z myślą o wakacyjnym wyjeździe - warto rzucić okiem w mapę zasięgu operatora.

Reklama

Słaby zasięg Internetu Play Online nad polskim morzem potwierdza także mapa na internetowych stronach operatora. Obecnie z Internetu Play można korzystać jedynie w takich nadmorskich miejscowościach jak m.in.: Świnoujście, Międzyzdroje, Mrzeżyno, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Mielno, Darłowo, Jarosławiec, Ustka, Łeba, Władysławowo, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jastarnia czy Krynica Morska.

Abonenci Play Online wybierający się do stolicy wielkich jezior z internetu Play będą mogli skorzystać w większych miejscowościach m.in. w Mikołajkach, Mrągowie, Węgorzewie, Kętrzynie, Giżycku, Piszu. Podobnie sytuacja wygląda w górach i w Bieszczadach - zasięg jest ograniczony do kilku większych miast turystycznych.

Przypomnijmy, że usługa Play Online w sieci Play dostępna jest obecnie w 700 polskich miastach - tylko w obrębie własnej sieci operatora. Warto zaznaczyć, że operator systematycznie i prężnie rozwija zasięg własnej sieci (według operatora zasięg sieci własnej wynosi ok 70 proc. ludności). Przed podpisaniem umowy z jakimkolwiek operatorem warto zapoznać się z orientacyjną mapą jego zasięgu, szczególnie gdy mobilny Internet kupujemy z myślą o wyjazdach.

Użytkownikom przebywających na wakacjach "w dziurze zasięgu Play" pozostaje korzystanie np. z darmowego Internetu miejskiego, stref bezpłatnego internetu nad morzem, hotspotów bądź ewentualne zakupienie tymczasowego zestawu startowego "internetu na kartę" u "większego" operatora, który posiada bardziej rozbudowaną infrastrukturę, jeśli jesteśmy posiadaczami modemów bez blokady SIM Lock.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: problemy | internet mobilny | internet | zasięg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje