Reklama

Centernet może zostać nowym operatorem

Wkrótce do Ery, Orange, Plusa i Play dołączy kolejny polski operator komórkowy z własną infrastrukturą. Bliski finału jest przetarg Urzędu Komunikacji Elektronicznej na częstotliwości GSM 1800. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", bardzo możliwe, że nowym operatorem może zostać Centernet.

Jak już informowaliśmy, pierwszy etap przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 1800 MHz został już zakończony. Do przetargu stanęło sześć firm.

Reklama

W przetargu wzięli udział także trzej najwięksi operatorzy, ale mają małe szanse na jego wygranie. Przed przetargiem prezes UKE zapowiadała, że zależy jej na większej konkurencji na mobilnym rynku. Także eksperci są przekonani, że walka o częstotliwości rozegra się poza graczami, którzy dziś niemal po równo dzielą rynek.

Specjaliści są zdania, że duże szanse na wygranie przetargu ma spółka Centernet zależna od giełdowego NFI Midas, należącego do Romana Karkosika, który dał się poznać jako biznesmen, który wie, co robi, czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Dodatkowo firma ma już pewne doświadczenie na brytyjskim rynku telekomunikacyjnym. Prezes Centernet powiedział Gazecie, że jeśli jego firma wygra przetarg to zapewne uruchomi najpierw działalność jako operator wirtualny, a potem przekształci ExtremeMob w operatora infrastrukturalnego.

Warto zaznaczyć, że zwycięzcami przetargu na częstotliwości GSM 1800 mogą zostać dwie firmy telekomunikacyjne - w przetargu oferowane są dwie rezerwacje częstotliwości.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: przetarg | operator | rezerwacje | Gazeta Wyborcza | 'Gazeta Wyborcza'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje