Reklama

Budżetowe czterordzeniowce na początku 2013?

Chipy MediaTek nie są zbyt znane na rynku procesorów do urządzeń mobilnych. Jakiś czas temu wspominałem, że firma ta zamierza produkować tanie dwurdzeniowe układy. Teraz celuje krok wyżej i zapowiada budżetową platformę z czterema rdzeniami.

Produkcja układów wykonanych w technologii 28 nm rozpocznie się jesienią. Pierwsze urządzenia z czterordzeniowym procesorem MediaTek powinny pojawić się w pierwszym kwartale 2013 roku. Szczegóły na temat procesorów nie są znane, jednak MediaTek prawdopodobnie postawi na niską cenę. To z kolei przyciągnie producentów low-endów i to właśnie do ich sprzętu powinny trafić te układy.

Reklama

Poprzednie procesory MediaTek znajdują się między innymi w Philipsie W732 oraz w indyjskich low-endach, takich jak Spice Mi-500 czy Micromax A90. Widać więc, że telefony z procesorami MediaTek nie cieszą się u nas zbyt dużym powodzeniem. Nie daję wielkich szans na zmianę tego stanu rzeczy, ale nigdy nic nie wiadomo. Być może tanie cztery rdzenie przyciągną bardziej znanych w Europie producentów.

Pozostaje więc pytanie, jak te procesory będą sprawdzać się w rzeczywistości. Cztery rdzenie teoretycznie zapewniają dużą wydajność. Martwi mnie jednak to, że układy MediaTek będą tanie. Niski koszt procesora musi wiązać się z jakimiś ograniczeniami. Mam nadzieję, że nie będą one jednak znacząco wpływały na komfort korzystania z urządzenia.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: procesor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje