Reklama

BREW rośnie w siłę

Podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy Qualcomm, przedstawiciele firmy poinformowali o nowych aplikacjach, które powstają z myślą o systemie operacyjnym BREW. Największe zainteresowanie wzbudziły trójwymiarowe animacje i mapy.

Ale to tylko niektóre z projektów Qualcomm. Firma pracuje również nad programami do czytania książek i oglądania filmów z pomocą telefonów komórkowych. Paul E. Jacobs, jeden z dyrektorów Qualcomm zaprezentował także program do odczytywania e-maili bez potrzeby logowania się do jakiejkolwiek sieci.

Reklama

Informacje przekazane podczas spotkania były przeznaczone nie tylko dla inwestorów, ale także dla twórców oprogramowania. To o nich bowiem walczą firmy takie jak Microsoft, Intel czy Sun Microsystems, z których każda popiera inny system operacyjny dla telefonów następnej generacji. Im lepsze i ciekawsze aplikacje powstają dla danego systemu, tym więcej programistów chce w nim pracować.

Według analityków, Qualcomm trochę późno przystąpił do tej walki, a palmę pierwszeństwa przyznaje się Sun, która to firma czyni ogromne postępy w oparciu o specjalną wersję Java.

Jednak Jacobs specjalnie się tym nie martwi. Jak twierdzi, widział już grafikę 3D, która działa w BREW. Inne przedstawione przez niego aplikacje to to między innymi udoskonalone możliwości natychmiastowego powiadamiania i mobilne chat-roomy - a wszystko bez wspomagania przeglądarki.

(Mobile.net.pl)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: system operacyjny | firmy | firma | brew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje