Autobusy w Brazylii z siecią

Czy są jakieś korzyści z podłączenia autobusów do sieci? To pytanie, które postawił sobie zarząd miasta Curitiba w Brazylii przed podjęciem decyzji o uruchomieniu jako pierwsze miasto na świecie całkiem nowego rozwiązania usprawniającego zarządzanie komunikacją miejską.

System ten został opracowany przez firmę Ericsson oraz Dataprom, brazyjlijskiego dostawcę rozwiązań dla transportu publicznego.

Rozwiązanie, które zostało wdrożone w mieście Curitiba połączyło miejskie autobusy z mobilną siecią szerokopasmową 3G. Pojazdy zostały wyposażone w mobilne moduły szerokopasmowe firmy Ericsson. Dostarczone przez firmy Ericsson i Dataprom systemy Electronic Ticketing oraz Fleet Management umożliwiają kontrolerom dostęp do szerokiego zakresu informacji na temat ich floty. Są to m.in. dane na temat tras przejazdu, czasów postoju, przebytych dystansów oraz czasów odjazdu i przyjazdu.

Curitiba to największe miasto w południowej Brazylii. Posiada unikalny system miejskiej komunikacji autobusowej, który wywołał już wiele zainteresowania i zyskał uznanie na całym świecie.

Reklama

Wdrożone właśnie rozwiązanie stwarza kolejne możliwości oferowania usług, dzięki którym ludzie będą mogli stworzyć własny plan podróży. - Wierzymy, że do sieci powinno zostać podłączone każde urządzenie, które dzięki temu lepiej funkcjonuje. Nasze wbudowywane moduły szerokopasmowe zapewniają mobilną łączność szerokopasmową dla każdego urządzenia. Mobilne sieci szerokopasmowe stają się coraz ważniejsze dla firm transportowych ponieważ stwarzane przez nie zaawansowane możliwości komunikacyjne czynią te firmy bardziej wydajnymi, bezpiecznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego - powiedział Eduardo Ricotta, Vice-President Customer Unit Brazil w firmie Ericsson.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: firmy | autobusy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy