Reklama

Asus szykuje 7-calowy tablet na CES 2012

Transformer Asusa był jednym z najbardziej udanych tabletów z systemem Android, na co złożyło się wiele czynników. Nie dziwi więc to, że tajwańskiemu producentowi może zależeć na rozszerzeniu swojej oferty o 7-calowe urządzenie.

Do listy największych atutów przemawiających na korzyść Transformera można z całą pewnością zaliczyć cenę, jakość wykonania, częste aktualizacje systemu, a także możliwość podpięcia specjalnej stacji dokującej, która jednocześnie może pełnić m.in. funkcję pełnowymiarowej klawiatury.

Reklama

Transformer Prime wygląda równie obiecująco - producent na pewno wyciągnął wnioski z wcześniejszego modelu, udoskonalając konstrukcję, a także stosując znacznie bardziej wydajny i nowoczesny układ Nvidia Tegra 3. Wprowadzenie do sprzedaży 7-calowego modelu Asusa z Androidem wydaje się całkiem naturalnym i rozsądnym posunięciem.

Międzynarodowe targi CES rozpoczną się już 10 stycznia. Będzie to pierwsza okazja do oficjalnego zaprezentowania swoich nowych produktów, o których będzie głośno przez najbliższe miesiące. Nieco ponad tydzień przed inauguracją CES 2012 dowiadujemy się o tym, że Asus zamierza zaprezentować nowe urządzenie.

Na tę chwile wiadomo bardzo niewiele - informacji dostarcza nam przede wszystkim niewielka grafika. Horyzontalna orientacja urządzenia wraz z portami w dolnej części obudowy wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z 7-calowym tabletem, który byłby uzupełnieniem obecnej oferty Asusa. Nie wiadomo jednak, czy producent zdecyduje się na zastosowanie układu Tegra 2, czy może jego następcy.

Wprowadzenie 7-calowego modelu może oznaczać, że Asusowi zależy na nawiązaniu walki np. z Acerem, który już od pewnego czasu ma w swojej ofercie modele z serii A500 (10 cali), A100 (7 cali), a ostatnio do sprzedaży trafiła wersja A200.

Możemy spodziewać się, że wraz ze zbliżającymi się targami CES pojawiać się będzie coraz więcej doniesień na temat nowych produktów. Ostatecznie zostaną one zweryfikowane już w trakcie samych targów.

Paweł Cebula

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: transformer | CES | tablet | Asus | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje