Reklama

Apple iPhone - rewolucja czy porażka?

Co ważne, obsługa iPoda nie jest szczególnie skomplikowana. Jak twierdzi Apple, każdy, kto używał iPoda, wie jak korzystać z iPhone'a. Naturalnie trzeba pamiętać o nowości w postaci nawigacji dotykowej, ale nie zmienia to ogólnej funkcjonalności supertelefonu. Wbudowany w iPhone odtwarzacz nie radzi sobie niestety z obsługą zbyt wielu formatów, jak robią to np. urządzenia TCMPC. Pochwalić należy za to możliwość oglądania filmów bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek obróbek. Nie trzeba więc zmniejszać formatu przed przeniesieniem pliku do iPhone'a, co często wymagane jest, gdy chcemy obejrzeć jakiś film na PDA.

Reklama

Supertelefon został też wyposażony w aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 mln pikseli. Producent dołączył do aparatu oprogramowanie do zarządzania fotografiami, które pozwala na przesyłanie zdjęć przez e-maile lub ich wygodne przeglądanie. Ze względu na brak porządnej optyki, nie możemy oczekiwać, że wykonane przy pomocy iPhone'a zdjęcia będzie cechowała wysoka jakość. Fotki prezentują się podobnie do tych, jakie da się wykonać nowszym telefonem komórkowym.

Oprogramowanie niekoniecznie dobre

Pełna obsługa HTML sprawia, że wyświetlane witryny prezentują się tak, jak te, jakie oglądać można na ekranie monitora typowego komputera. W przypadku chęci znalezienia poszukiwanych informacji w internecie, wystarczy wspomóc się zintegrowanymi z przeglądarką wtyczkami Google'a lub Yahoo!. Co więcej, iPhone jest też przystosowany do pełnej obsługi serwisu Google Maps. Można więc nie tylko przeglądać tradycyjne mapy czy zdjęcia satelitarne, ale i wyszukiwać kawiarnie, restauracje, banki i inne obiekty - później można też nawiązać z nimi połączenie telefoniczne. W iPhonie nie mogło też zabraknąć gadżetów, takich jak informacje o bieżącej pogodzie czy notowaniach giełdowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje