Reklama

Android Marketu już nie ma, powitajmy Google Play!

Jeśli zechcecie pobrać coś z Android Marketu, na pewno zaskoczy was informacja, że coś takiego już nie istnieje. Znany nam sklep stał się częścią multimedialnej platformy Google Play.

"Aplikacje na Androida znajdziesz teraz w nowym miejscu. Przedstawiamy Google Play" - głosi jeden z filmików reklamowych najnowszej platformy Google. Google Play to nic innego jak swego rodzaju odpowiedź Google na iTunes od Apple - platforma, w której dostępne są wszelkie treści multimedialne: gry i aplikacje na Androida, muzyka, filmy, e-booki... Wszystko w jednym miejscu, zawsze pod ręką.

Reklama

Ale oczywiście jest pewien haczyk - w Polsce w dalszym ciągu mamy dostęp jedynie do gier i aplikacji, pozostałe multimedia zostały udostępnione wyłącznie w kilku krajach, w tym oczywiście w Stanach Zjednoczonych.

Płakać po Android Market nie będziemy, bo kierunek, który obrał internetowy gigant Google, wydaje się słuszny. Czy tak faktycznie jest - czas pokaże. Szkoda tylko, że u nas standardowo zmiany te nie będą widoczne (poza nowym logo i zmienioną grafiką na stronie z aplikacjami na Androida).

W pełni funkcjonalna strona Google Play, niedostępna dla nas, prezentuje się następująco (w Polsce przekierowuje automatycznie do sklepu z aplikacjami i grami - play.google.com/store):

Wprowadzenie Google Play koncern z Mountain View uznał za doskonałą okazję, by przecenić wybrane gry nawet o ponad 50%.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google | Android | Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje