Amazon tworzy własne mapy

Nie tak dawno Apple wpadło na pomysł zastąpienia Google Maps własną, autorską usługą, której wykonanie zleciło świeżo zakupionej firmie C3. Amazon postanowił pójść w ślady giganta z Cupertino i stał się właścicielem firmy, która wyprodukuje dla niego własne mapy.

Wygląda na to, że wszyscy uparli się na rezygnację z usług kartograficznych Google. Nie tak dawno porzuciło je - na rzecz własnej aplikacji - Apple, a Microsoft - wyrzucając na śmietnik liche mapy Binga - zdecydował, że na pokładzie przyszłych Windows Phone'ów będą instalowane mapy Nokii. Podobny ruch zdaje się wykonywać właśnie Amazon, który kupił sobie małą firmę UpNext, zajmującą się na co dzień tworzeniem map (także 3D) na urządzenia mobilne.

Reklama

Warto dodać, że to całkiem przyzwoite mapy - z nawigacją, funkcją wyznaczania trasy, rozkładami jazdy komunikacji publicznej i obrazami 3D. Szczerze powiedziawszy, wydają się lepsze niż robiące ostatnio wielką karierę Apple Maps.

Ale po co Amazonowi mapy? Czyżby naprawdę zamierzał potwierdzić plotki i wypuścić na rynek Kindle Phone? Nawet jeśli nie, to przynajmniej nowy Kindle Fire będzie mógł pochwalić się własną, specjalnie przygotowaną aplikacją. Za 2,8 miliona dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: google maps | Amazon | mapy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje