Reklama

Smartfon z aparatem z wymienną optyką? Sony już to ma

Japończycy na zeszłorocznych targach IFA 2013 błysnęli aparatami w obiektywie do smartfonów. W tym roku w Berlinie można spodziewać się nowego produktu z tej kategorii. Co o nim wiadomo?

Na XperiaBlog pojawiły się właśnie informacje o nadchodzącym aparacie w obiektywie o nazwie Sony ILCE-QX1, który dołączy do już dostępnych w sprzedaży modeli QX10 i QX100. Najprawdopodobniej będzie to najbardziej zaawansowany z aparatów w obiektywie do smartfonów.
Potwierdzają to udostępnione na XperiaBlog dane. QX1 pod względem sprzętowym przypominać ma świetny aparat Sony RX100. Sprzęt powinien więc wykorzystywać duży sensor APS-C (26,7 mm). Będzie wyróżniać się również obecnością systemu E-Mount, który pozwoli na szybką i bezproblemową wymianę obiektywów. QX1 najprawdopodobniej będzie kompatybilny z większością dostępnych już na rynku obiektywów do aparatów Sony.
 
QX1 będzie mieć wbudowaną pamięć i własny procesor do przetwarzania obrazu. Błyskawiczne parowanie urządzenia ze smartfonem ma umożliwić NFC, a komunikacja między nimi będzie odbywać się z wykorzystaniem standardu Wi-Fi. Liczę tu, że Sony poprawi nieco to rozwiązanie, a przynajmniej zredukuje opóźnienia w przesyłaniu obrazu do smartfona.
 
Jakby jednak nie patrzeć, zanosi się na to, że Sony udało się zamknąć swój topowy aparat w dużo mniejszej obudowie, którą (niemal) każdy będzie mógł przymocować do swojego smartfona. Robi wrażenie. Szkoda jedynie, że nie ma co liczyć na niską cenę nowego gadżetu Japończyków. Nie wspominając nawet o kosztach związanych z dodatkowymi obiektywami.
 
Sony QX1 niemal na 100 proc. zostanie zaprezentowany na targach IFA 2014 w Berlinie, co potwierdza widoczna na zdjęciach Xperia Z3. Wtedy też o urządzeniu powinniśmy dowiedzieć się dużo więcej.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sony | Sony ILCE-QX1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje