Reklama

Samsung pracuje nad „samodzielnym” smartwatchem

Inteligentne zegarki to dość świeży segment na rynku, w którym już od samego początku dominuje Samsung. Południowokoreański producent nie spoczywa jednak na laurach. Najnowsze doniesienia wskazują, że popularna firma pracuje nad smartwatchem, który do poprawnego działania nie będzie wymagał smartfona.

Dotychczasowe smartwatche są tylko i wyłącznie przedłużeniem funkcji sparowanych z nimi smartfonów. Zdaje się jednak, że już niedługo może się to zmienić za sprawą nowego urządzenia od Samsunga. '

Reklama

"The Wall Street Journal" donosi, że Samsung pracuje nad samodzielnym rozwiązaniem, które będzie wyposażone w kartę SIM. Zegarek umożliwi zatem wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie SMS-ów. Według pierwszych informacji urządzenie będzie również wyposażone w GPS oraz Wi-Fi, za pomocą którego odbierzemy i wyślemy pocztę. W konstrukcji nie zabraknie aparatu fotograficznego oraz pulsomierza.
 
Całość zostanie prawdopodobnie oparta na autorskim systemie operacyjnym Tizen. Samsung negocjuje już z amerykańskimi i europejskimi operatorami GSM wdrożenia do oferty nowego urządzenia. Oficjalna zapowiedź gadżetu powinna się pojawić na przełomie czerwca i lipca.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje