Reklama

LG szykuje nowości na nasze nadgarstki

LG pracuje nie tylko nad nowymi smartfonami i tabletami. Firma już wkrótce może zaprezentować ciekawe urządzenia na rękę, w tym własną wizję inteligentnego zegarka.

LG ma ambitne plany na przyszły rok. Koreański gigant ma postawić na nowy tani tablet, phablet, smartfona z elastycznym ekranem czy następcę flagowego G2. Na tym jednak producent nie poprzestanie. Korea Herald twierdzi, że LG ma w planach dwa gadżety, które będą noszone na nadgarstkach. Pierwszym jest opaska na rękę dla aktywnych. Akcesorium ma zbierać informacje o aktywności użytkownika (liczbę przebytych kilometrów, aktualne tętno itp.) i przekazywać je bezprzewodowo do smartfona. Podobne urządzenie firma pokazała już na targach CES 2013, ale do tej pory nie wprowadziła go do sprzedaży. Może wynikać to z faktu, że póki co nie są gotowe specjalne aplikacje do jego obsługi.

Reklama


Najnowsze plotki sugerują, że wkrótce ma się to zmienić. Wraz z debiutem opaski dla aktywnych powinny pojawić się autorskie programy LG do monitorowania stanu zdrowia i intensywności treningu, które będą podobne do S Health Samsunga (mam tylko nadzieję, że będą bardziej dopracowane).

Drugą nowością z kategorii "wearable device" będzie zapewne inteligentny zegarek. Mówi się o tym już od dawna, ale jedynym konkretem jest wykorzystanie wygiętego, elastycznego ekranu. Plotki sugerują, że inteligentny zegarek pojawi się na rynku jako G Arch, a opaska zostanie nazwana G-Health. Na razie nie wiadomo kiedy można spodziewać się ich prezentacji. Bardzo prawdopodobne jednak, że opaska dla aktywnych pojawi się już na targach Mobile World Congress 2014, gdzie pokazana powinna być również wersja G2 z większym ekranem.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smartwatch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje