Reklama

iWatch z alternatywnym źródłem zasilania?

W sieci od dłuższego czasu krążą doniesienia na temat inteligentnego zegarka od Apple, który rzekomo jest w produkcji. Kalifornijska firma co prawda nie potwierdziła żadnej z dotychczas udostępnionych informacji, jednak zdecydowanie coś jest na rzeczy. Dziennik "New York Times" dotarł do nowych danych związanych ze sposobem ładowania iZegarka.

Według nich Apple testuje bezprzewodowe ładowanie zegarka za pomocą indukcji magnetycznej, jednak nie będzie to podobne do aktualnie znanych rozwiązań z podstawką ładującą. Inną możliwością jest wbudowanie panelu słonecznego bezpośrednio w wyświetlacz, dzięki czemu zegarek byłby ładowany za dnia. Zdaje się, że jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, które przyczyniłoby się do wzrostu czasu pracy iUrządzenia. 

Reklama

Według "New York Times", Apple eksperymentuje również z ładowaniem za pomocą ruchów ręki. Podobne mechanizmy są już szeroko stosowane w zwykłych zegarkach, jednak w ich przypadku zapotrzebowanie na energię jest znacznie mniejsze.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy Apple zamierza zaprezentować swój inteligentny zegarek. Możemy mieć jednak pewność, że gdy to nastąpi, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. W końcu firma Cupertino z tego słynie.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | iWatch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje